PVC- ja linoleumpõranda hooldus

PVC- ja linoleumkatete hooldusel on tähtis regulaarsus ning hooldusvahendite õige valik. Kuigi nad on väliselt sarnased, on PVC näol tegemist kunstmaterjaliga, linoleumi puhul aga loodusliku materjaliga. Igapäevast puhastust teostatakse mõlema puhul sarnaste töövahendite ja töövõtetega, perioodilises puhastuses on mõningad erinevused.

 

PVC
PVC on tehiskate, mis talub niiskust. Hooldatakse kuivalt, niiskelt või niisutatud meetodil. Pestakse ka kombineeritud hoolduskoristusmasinaga ehk põrandapesu masinaga, mis puhastab pinna ja tõmbab imuriga lahtise vee ära. Pinda kaitstakse kulumise eest vahatamisega 1 kuni 4 korda aastas sõltuvalt kasutuse intensiivsusest. Kuivpoleerimine on efektiivne meetod kuluma hakanud piirkondade, sh käiguradade värskendamiseks, mustuse ja kriimustuste eemaldamiseks, mis teostatakse kohe peale põranda pesemist.

 

Linoleum
Linoleum on looduslikest materjalidest kate, mis ei talu niiskust. Hooldatakse kuivalt, niiskelt või niisutatud meetodil, pestakse kombineeritud hoolduskoristusmasinaga. Ei vahatata, kuid kõva kuluvuse puhul kasutatakse matti vesivaha 2 kuni 4 korda aastas sõltuvalt kasutuse intensiivsusest ja vahetusvaibasüsteemi efektiivsusest.