Laminaat- ja puitpõranda hooldus

Nende põrandate puhul on oluline nii igapäevane kui perioodiline puhastus ja nende koostisest tulenevad erinevused nõuavad spetsiifilist hooldust. Umbes 90% ruumis leiduvast mustusest tuuakse sisse jalanõudega väljast. Kaitsmaks põrandat mustuse ja liivaterade eest, kasuta soovitavalt mõlemal pool ust uksematte.

 

Laminaat
Laminaatkate on tehiskate, mida igapäevaselt hooldatakse kuiv või õrnniiske puhastusmeetodiga. Hooldusainena kasutatakse neutraalseid (mitte ammoniaaki või vahasid sisaldavaid) puhastusaineid. Vahatamist tavaolukordades ei teostata.

 

Puit
Levinumad on parkett- ja laudpõrandad, mida kaitstakse laki, vaha või õliga. Igapäevaseks hoolduskoristuseks valitakse kuiv või väheniiske koristusmeetod ning puhastusained on neutraalse PH sisaldusega. Pestakse mopiga, suuremate pindade puhul kasutatakse poleermasinat ja poleervilte.
Naturaalpõrandat töödeldakse ja kaitstakse enne kasutuselevõttu laki või õliga.
Lakitud puitpõrandadat kaitstakse mehhaanilise kriipimise eest vahaga 2 kuni 4 korda aastas.
õlitatud puitpõrandat hooldatakse spetsiaalsete õlidega kuni ta on täielikult küllastunud. Esimestel aastatel õlitatakse 2 kuni 4 korda aastas vastavalt ekspluateerimise tihedusele. Hiljem teostatakse hooldusõlitust 1 kuni 2 korda aastas.