Kivi ja betoonpõranda hooldus

Kuigi kivipinnad tunduvad tugevatena ja raskestikuluvatena, nõuab ka see kattematerjal nõuab igapäevast hoolt, perioodilist süvapesu ja kaitsvat kattekihti. Loodusliku kivi, betooni ja keraamilise plaadi puhastamisel arvestatakse tema iseloomu ning asukohta. Lähtudes eelnevast valitakse eripuhastuse meetod, küllastusainega katmise vajadus ning sagedus. Kivipindade hooluds pikendab kivipindade kasutusaega ja teeb kivist kergesti hooldatava, seejuures kivipinna olemust ja kenadust säilitades. Omavahel sobivate marerjali- ja kaitsetöötlemise valikuga môjutatakse pinnamaterjalide eluiga juba iga sihtkoha planeeringus.

Kivipindade kaitsetöötlemine 
Pärast kivipindade puhastamist need vajadusel kaitsetöödeldakse. Kaitsetöötlemist tehakse nii uutele kui ka juba kasutuses olevatele pindadele. Kaitsetöötlemine takistab mustuse kinnitumist ja imendumist kivimaterjalidele. Tänu kaitsetöötlusele kiireneb igapäevane hooldustöö ja vähenevad koristus- ja korrashoiukulud. Kaitsetöötlemist on soovitav sooritada uutele kivipindadele kohe peale lôppkoristust enne ruumide kasutuselevôtmist.

  • Keraamiline plaat 
    Igapäevases hoolduses kasutatakse masinpesu kombineeritud hoolduskoristusmasinaga ja lisaks kaks korda aastas perioodilist eripuhastust ehk süvapesu. Poorse ehk vettimava keraamilise plaadi puhul valitakse vahatamine ja kivikaitse ning põrand kaetakse küllastusainega veel enne kasutuselevõttu. Mittepoorne ehk vett mitteimav materjal hooldatakse kuivalt, niiskelt või niisutatud meetodil, suuremad määrdumised eemaldatakse masinpesuga. Kaitstakse seebi baasil valmistatud kivihooldusvahendiga.

  • Betoonkate
    Ruumi iseloom ja betoonkatte lihvituse aste määrab eripesu võimalikkuse ja sageduse. Kaitstakse küllastus- või kaitseainega.

  • Looduslik kivi
    Igapäevases hoolduses kasutatakse masinpesu kombineeritud hoolduskoristusmasinaga ja lisaks üks kuni kaks korda aastas teostatakse masinpesu koos küllastusaine paigaldamisega.


 
© Puhastusmeister 2012 | Jaama 1a, 11615 Tallinn; Tel: +(372)6 262 700 | info (@) puhastusmeister.ee | Oma ala spetsialist